
Ruszyła 4 edycja Charytatywnej Zbiórce Książek. Zapraszamy placówki oświatowe oraz inne placówki do udziału w zbiórce, Akcja jest organizowana przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs polega na zebraniu jak największej liczby książek (sztuk) w okresie trwania konkursu. Zbierane książki mogą być nowe lub używane. W konkursie mogą brać udział uczniowie z placówek oświatowych, działających na terenie całej Polski.
W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody:
Kategoria I: najwyższa zebrana kwota
I nagroda – 4000 zł + voucher 250 zł dla opiekuna
II nagroda – 2500 zł + voucher 200 zł dla opiekuna
III nagroda – 1800 zł + voucher 150 zł dla opiekuna
Kategoria II: najwyższa zebrana kwota przez wirtualną skarbonę
1 x nagroda – 1000 zł + voucher 100 zł dla opiekuna
Kategoria III: Nagroda dla grupy, która przeprowadziła zbiórkę w najciekawszy sposób
I nagroda – 1500 zł + voucher 200 zł dla opiekuna
II nagroda – 1000 zł + voucher 150 zł dla opiekuna
III nagroda – 500 zł + voucher 100 zł dla opiekuna
Kategoria IV: 16 nagród dla grup, które zebrały najwięcej książek w każdym województwie
16 x voucher 500 zł na książki z antykwariatu
Każda uczestnicząca w konkursie grupa otrzyma kupon rabatowy w wysokości 30% na zakupy w sklepie internetowym Centrum Dobrego Wychowania na dowolnie wybrane produkty edukacyjne (www.sklep.cdw.edu.pl) oraz kursy on-line (www.kursy.cdw.edu.pl).
Każdy Opiekun grupy otrzyma także dostęp do kursu on-line „Tutoring i Mentoring – Edukacja Spersonalizowana w Praktyce”
o wartości 97 zł.
Każdy kto zbierze co najmniej 300 książek, otrzyma dostęp do dodatkowego kursu o wartości 199 zł „Storytelling, Wystąpienia i Debaty w Edukacji”
Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom, a opiekun konkursu imienne zaświadczenie!
W każdym z 16 województw wskazani zostaną uczestnicy, którzy zebrali najwięcej książek w województwie. Otrzymają oni specjalne wyróżnienia w ramce.
Dodatkowo prześlemy specjalne 3 wyróżnienia dla młodzieżowych liderów – uczniów lub wychowanków najbardziej zaangażowanych w organizację konkursu w placówce.
Cele konkursu to:
Celem konkursu jest wsparcie dzieła pomocy potrzebującym dzieciom i młodzieży, które realizuje Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo. Fundacja udziela pomocy pedagogicznej, psychologicznej, dożywia, edukuje i wspiera dzieci i młodzież na terenie całej Polski. Dodatkowe cele akcji to: Promocja wśród dzieci i młodzieży idei zaangażowania społecznego, empatii oraz otwartości na drugiego człowieka, poprzez organizację szkolnych przedsięwzięć charytatywnych, których celem jest udzielenie wsparcia rówieśnikom, wychowankom Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Promowanie czytelnictwa oraz rozwój kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży z terenu całej Polski. Wsparcie rozwoju młodych, utalentowanych osób.
Aby zgłosić się do konkursu wystarczy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy